Kınık’tan, Kiraz’a, Karaburun’a İzmir’in 30 ilçesinde görev yapan tüm Tarım-Orman çalışanlarına ve TOÇ BİR-SEN'imizin siz değerli üyelerine selam olsun.

Değerli arkadaşlar, sendikamızın 2. Olağan Genel Kurulunu 19 Ekim 2014 Pazar günü siz değerli üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurulu Üyeleri ile Üst Kurul Delegeleri olmak üzere 29 arkadaşımızla sizlere hizmet etmek üzere çıkmış olduğumuz bu yolda listemize göstermiş olduğunuz teveccüh nedeni ile sizlere şahsım ve ekibim adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan ve arkadaşları, Memur-Sen’in vizyonunu ve misyonunu; “Sendikal mücadelemiz, Türkiye’nin geleceğini yeniden inşa etmek adına erdemliler hareketidir” cümlesiyle ifade etmiştir. Evet, bu söz bizim için öylesine söylenmiş bir söz değildir. İnşallah bu söz bizim için görev süremiz boyunca şaşmaz bir yol haritası olacaktır. 

Bugün bizler Mehmet Akif İNAN’ın erdemliler hareketi olarak tanımladığı, Tahsin SUDA’ların uğruna serden geçtikleri, kimsesizlerin kimsesi olan, mağdur ve mazlumun daima yanında olan, zalimim karşısında dimdik duran, Soma’da da, Somali’de de, Van’da da, Arakan’da da olan Memur-Sen’in ve Toç Bir-Sen’in bir ferdi olmaktan gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz.

Sendikamızın İzmir’de Kurucu üyesi olan Sn. Tuncer TABAK’tan, son Başkanımız ve şu an Kütahya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü olan Sn. Ender Muhammed GÜMÜŞ’e kadar, bu dava uğruna emek harcamış, taş üstüne taş koymuş tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile Sn. Ender Muhammed GÜMÜŞ’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Bugün bizlere düşen, bu kutlu davanın bayrağını daha yukarılara taşımak ve siz değerli üyelerimize sendikal mücadelenin gerektirdiği kalitede hizmet sunabilmek için var gücümüz ile çalışmaktır. Bu sorumluluk bilinci içerisinde, hizmet süremiz boyunca sendikamız yönetim kurulu üyeleri tarafından gezilmedik iş yeri, hali hatırı sorulmadık üyemiz kalmayacak. Henüz üyemiz olmayan iş arkadaşlarımız sendikamıza davet edilecektir. Gece gündüz durmadan ve yılmadan, keşke, şunu da yapsaydık demeden çalışacağız. Başı sıkışan üyemizin aklına ilk biz geleceğiz. Hep birlikte Toç Bir-Sen’in biri olacağız, iri olacağız ve diri olacağız. Rabbim bu kutlu yolda bizleri mahcup etmesin, yar ve yardımcımız olsun.

Tüm bu duygu ve düşünceler ile sizleri şahsım ve ekibim adına saygıyla selamlıyorum. Allah'a emanet olun.